U subotu 12. maja 2018. godine održano je takmičenje iz oblasti naučno tehničkog stvaralaštva mladih Kantona Sarajevo. Domaćin je bila OŠ “Skender Kulenović” a predstavnici naše škole su gostovali u cilju prezentacije škole. Školu su prezentirali učenici III-1 i to Berina Đonko, Adelisa Uzunović i Mirnes Ćutuk. S njima su bili Elmedin Lukač, direktor, te profesori Mirsad Mušinović, Edina Golić i Dejan Bartula. Predstavnici naše škole su u cilju što bolje prezentacije naše škole prikazali promotivni film, izložili pehare, medalje i certifikate osvojene na prethodnim takmičenjima. Učenici 9-tog razreda su mogli na toj promociji vidjeti sve što naša škola nudi i čime sve raspolaže, te odabrati svoj budući poziv. Domaćinu zahvaljujemo što nas je pozvao da gostujemo i tako nam omogućio prezentaciju naše škole.