U organizaciji Srednjoškolskog centra „Istočna Ilidža“ u petak 28.04.2017.g. održan je Sajam obrazovanja na kojem je učestvovala i naša škola kao izlagač.
Na Sajmu se predstavilo tridesetak srednjih škola Kantona Sarajevo i grada Istočno Sarajevo.
Prosvjetni radnici i učenici su još jednom pokazali da obrazovanje treba da bude neovisno od politike i da ima iste ciljeve bez obzira na to u kom se dijelu naše države dešava. Zajednički cilj jeste formiranje mladih kreativnih, obrazovanih i stručnih ljudi koji treba da mijenjaju svijet ka boljem.
„Obrazovanje je najmoćnije oružje koje možete upotrijebiti da promijenite svijet.“ – Nelson Mendela.
Štand na kojem smo prezentirali obrazovne smjerove koje školujemo, radove naših učenika, osvojena priznanja i medalje, prema komentarima mnogih posjetilaca i domaćina bio je jedan od najboljih na Sajmu.