Na časovima praktične nastave naši učenici, uz organizaciju i stručne upute svojih nastavnika, vrijedno rade na realizaciji projekata koje je naša škola ove godine pokrenula u saradnji sa nekoliko organizacija iz našeg okruženja. Neki projekti su završeni, a neki su u toku i trajaće do kraja ove školske godine.
U realizaciji ovih projekata naši učenici s uživanjem učestvuju. Zadovoljni su i ponosni jer izrađuju konkretne proizvode koje će koristiti učenici i studenti iz mnogih obrazovnih institucuja, pa i građani našeg grada.
Projekat: Izrada kanti za otpatke za JU OŠ „Isak Samokovlija“


Projekat: Izrada polica za gljivaru za JU „Srednja škola poljoprivrede, prehrane, veterine i uslužnih djelatnosti“

Projekat: Izrada parkinga za bicikla u sklopu Projekta „Promocija i značaj upotrebe bicikla u javnom prijevozu učenika i studentske populacije u Kantonu Sarajevo“ kojeg je pokrenulo Ministarstvo za obrazovanje, nauku i mlade KS


Projekat: Opremanje Centra za obuku instalatera centralnog grijanja plinskih i vodoinstalatera u saradnji sa predstavništvom firme BOSCH iz Zagreba