Dana 3.10.2016. godine u prostorima Sarajevske pivare d.d. sklopljen je ugovor o mjesečnom stipendiranju i  izvođenju praktične nastave za predstojeću školsku godinu za učenike  JU Srednja škola metalskih zanimanja Sarajevo. Stipendije su dobili učenici trećeg razreda naše škole Jamak Dženan i Gazibara Sead.

Ovo je još jedan primjer uspostavljanja saradnje naše škole sa privrednim subjektima i drago nam je da ćemo našim učenicima omogućiti i ovakav vid sticanja znanja i vještina, a posebno nam je drago što je Sarajevska pivara d.d. prepoznala ispravan način planiranja kadrovskih potreba i odlučila se za direktnu saradnju s obrazovnim institucijama.

Prilikom potpisivanja ugovora, direktor Sarajevske pivare Haris Kuskunović naglasio je značaj stvaranja kvalificirane radne snage u određenim proizvodnim zanimanjima te da učenicima želi mnogo sreće pri obavljanju prakse.