Protekli vikend bio je veoma značaj kako za naš grad, tako i za učenike naše škole. Naime, učenici naše škole bili su dijelom projekta „Sarajevska zima“, održanom 7. februara 2016. godine na Bijeloj tabiji. Projekat je sačinjavao plesne i glumačke performanse, te okupio 29 svjetskih umjetnika. Glavni moto projekta je „Duša/ Duša umjetnika – duša grada“, kojim se težište cijele manifestacije nalazilo na obilježavanju 400. godine Williama Sheakesperea, te 400. godine Miguela de Cervantesa.

Kao najvažniji simbol, izložena je vjetrenjača predstavljena kao odraz čovjekove borbe u čijoj izgradnji su učestvovali učenici naše škole.

Posebna zahvalnost profesorima naše škole koji su svojom odgovornošću, radom i zalaganjem omogućili ostvarenje i sudjelovanje u ovoj manifestaciji.

Fehratović Adnan