7.11.2015.je održana premijera filmova  5-tog po redu film seminara „Challenge and Express Yourself“ u organizaciji Fondacije „Izvor za ljepši život“.Premijera je održana u dvorani kina Cinema Citi a našu školu su predstavljali učenici odjeljenja  IV-2 Kemal Mušić i Hodžić Amil sa mentorom Zećo Jasminom.Naši učenici su se predstavili filmom „Dobro se dobrim vraća“,filmom koji se bavi humanizmom u ljudima.

U sklopu ovog  četverodnevnog seminara naši učenici zajedno sa učenicima iz još osam škola iz Kantona Sarajevo,  koji su ušli u konkurenciju ,slušali su predavanja o povijesti filma,naučili kako se pravi scenarij,sinopsis,podešava tehnika od rasvjete do filmske trake.Nakon toga učenici su na osnovu svog scenarija i knjige snimanja napravili igrani film.Cilj ovog seminara bio je da se učenici tinejdžerskog uzrasta zainteresuju za ovaj vid umjetnosti,da nešto nauče a nadasve da se druže i razviju svoju kreativnost.

Pgledajte snimanja nekih scena:

[huge_it_slider id=”5″]

ovdje možete pogledati i video: